The  Day  AfteNo. 426 -  Laboratorium  Komputerowego Wspomagania w Chemii

 Biuletyn cotygodniowy Laboratorium The Day After 427

Autor: Dr inż. Hieronim Piotr Janecki;     
Chemia związków naturalnych - jesteśy tym czym jemy?

 

 taki piecyk bez zapiecka wypatrzony na FB  

zapiecek

A propos wieści z sieci To tło jest swego rodzaju ostoją przeszłości. Naturalnie przygotowana kiełbasa, drewno nałupane do pieca. Piekarnik do pieczenia, przygotowania i przechowania w cieple żywności. Przy okazji kuchennych tematów zamieszczam link do woskowania żywości, s  Wesołkowie twierdzą, ze aktualnie pożywienie kupowane w sklepie ma tak różnorodny skład, że modlitwa przed jedzeniem jest bardzo zalecana: Zdjęcie użytkownika Biochemia Żywności/Nutrigenomika.

Generalnie oprócz aminokwasów egzogennych, które powinniśmy przyjmować w pożywieniu, zajadamy wiele związków, które niekoniecznie nam służą. Wszystko jak powiedział był twórca jatrochemii Paracelsus jeno dawka czyni truciznę http://www.ptfarm.pl/pub/File/Bromatologia/2012/3/822-826.pdf .

Znalezione obrazy dla zapytania my modlimy się przed jedzeniem

Spójrzmy tylko na paletę barwników spożywczych stosowanych nagmninnie http://ulicaekologiczna.pl/wp-content/uploads/2011/01/E-konserwanty.pdf . Co prawda wiele barwników stosowanych jest od czasu położnika Ignaza Semmelweisa, który w 1847 roku zastosował chlor  jako środki zaradcze i lecznicze jak biostatyczna gencjana, czy rivanol opisywany przez nieocenionego Dr Henryka Różańskiego http://www.luskiewnik.eu/antisepticum.htm. Jako barwniki o działaniu antyseptycznym Dr H. Różański wymienia     Fiolet krystaliczny, Błękit metylenowy, Zieleń malachitow i zieleń brylantową,  Fuksynę zasadową. A jak juz skonczymy z barwnikami,

Mleko niektórzy nie wytwarzający wiele enzymu laktazy mają z nim kłopotyZnalezione obrazy dla zapytania mleczko pij mleko,

jaja z rozwagą bo i w żółtku jest białko :-), drób - pisałem o tym kiedyś, ze wraz z mięsem drobiowym jemy wiele niebezpiecznych ingrediencji niewskazanych  i szkodliwych dla zdrowia :-(  , ryby  wszak zachwala je producent, należy jednak zwrócić uwagę, czy to nie jest panga z hodowli u ujścia Mekongu, - wybór należy do nas :-)   reasuujac - ciężko jest lekko zyć.

 

Sponiewierany przeżyciami minionej nocy  Hieronim Piotr Janecki

Niech pieśni wszelakie przynoszą Wam ulgę